Sukcesy Agnieszki

Wyjątkowo pomyślny okazał się ostatni tydzień dla uczennicy klasy 3b Agnieszki Gogolewskiej. W piątek została oficjalnie poinformowana o zakwalifikowaniu się do eliminacji centralnych Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Niemczech i Języku Niemieckim „Niemcy bez tajemnic”, które odbędą się w Warszawie w dniach 23.-25.03.2012 r. W sobotę natomiast odbył się we Wrocławiu etap Okręgowy XXXV Olimpiady Języka Niemieckiego, w którym to udział zapewniła sobie Agnieszka już w grudniu 2011 r.

Tutaj również udowodniła, iż należy do ścisłej czołówki na Dolnym Śląsku , bowiem została jako jedna z pięciu osób zakwalifikowana do części ustnej, która jest zarazem finałem eliminacji okręgowych. Obecnie czekamy na informacje z Poznania, gdzie swoją siedzibę ma Komitet Główny Olimpiady Języka Niemieckiego. Tam bowiem zapadnie decyzja o zakwalifikowaniu poszczególnych uczestników do finału.

Gratulujemy i mocno trzymamy kciuki.

Aleksandra Karst