O teatrze

Jubileuszowa pieśń

Tekst piosenki autorstwa p. Jolanty Zarębskiej, reżysera teatru Mimo Wszystko,
której zbiorowe wykonanie zamykało jubileusz 60. lecia naszego Liceum.

Betlejem w LO

Czwartek 22. grudnia to teoretycznie zwyczajny szkolny dzień a jednak coś sprawiło, że zapamiętamy go jeszcze przez długi czas. Mianowicie w ten dzień, w naszej szkole miał miejsce świąteczny występ klasy 2b. Jasełka w ich wykonaniu były przygotowywane na podstawie I aktu „Betlejem polskiego” Lucjana Rydla.

 

Przedstawienie z okazji Bożego Narodzenia

22 grudnia klasa 2b z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Złotoryi wystawiła przedstawienie z okazji Bożego Narodzenia, które wyreżyserowała nasza najukochańsza pani pofesor Jolanta Zarębska. W projekcie wzięła udział cała klasa, każdy coś przygotowywał, co w rezultacie dało naprawdę piękny występ.

Wyniki konkursu „To jest miejsce na twoje logo”

Jury konkursu "To jest miejsce na twoje logo" w składzie: Jolanta Zarębska - reżyser, Ola Sobol, Gabrysia Siudak, Marcin Grocki, Mateusz Iwiński i Patryk Widziewicz, ogłasza wyniki konkursu, gratulując jednocześnie zwycięzcy - Łukaszowi Kurjacie. Nagrodą główną konkursu są: interesująca książka i wyjazd do teatru we Wrocławiu.

"Mimo wszystko". Teatr LO w Złotoryi.

Działa jako forma zajęć pozalekcyjnych i stara się także być wizytówką Liceum na zewnątrz. Dlatego też angażuje się nie tylko w życie kulturalne szkoły, chętnie bierze udział w konkursach, przeglądach i koncertach poza szkolną sceną. Przygotowuje swych aktorów do konkursu recytatorskiego w kategorii: "recytacja" oraz "poezja śpiewana". Co roku stara się przygotować nowy spektakl dramatyczny lub ożywić już wystawianą sztukę, by pojechać z nią na przegląd.


Działa zatem w dwóch kategoriach: jako scena dramatyczna i scena piosenki aktorskiej. Chętnie przyjmuje także uczniów uzdolnionych plastycznie, jako scenografów, muzycznie - jako akompaniatorów. Lubi mieć także porządną obsługę techniczną, bowiem efekty akustyczne i nagłośnienie poprawiają często walory przedstawienia. Czego uczy szkolny teatr? Nie trzeba tłumaczyć. Warto zobaczyć.

Teatr pracuje pod opieką prof. Jolanty Zarębskiej.