Germanistyczny finał

22 marca 2019 odbył się w naszej szkole finał Powiatowego konkursu języka niemieckiego dla gimnazjalistów. W konkursie wzięli udział najlepsi germaniści z klas trzecich gimnazjów z 7 szkół powiatu złotoryjskiego. Nasze Gimnazjum reprezentowali: Oliwia Krajewska, Amelia Stemplowska i Joanna Wit z kl. 3ga oraz Dawid Sobolewski z kl. 3gb. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami sprawdzającymi rozumienie tekstów słuchanych i czytanych oraz znajomość materiału gramatyczno-leksykalnego. Miło nam poinformować że, laureatami konkursu zostali: Amelia Stemplowska (I miejsce), Marcelina Matuszak ze Szkoły Podstawowej w Pielgrzymce (II miejsce), Dawid Sobolewski (III miejsce), Joanna Wit (IV miejsce) oraz Aleksandra Nowak ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Złotoryi (V miejsce). Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.