Konkursy Kangur i Lwiątko

21 marca 2019r. odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny".
Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Wspólne zadania dla wszystkich poziomów oraz termin ustalane są przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res. Na rozwiązanie testu uczestnicy mają 75 minut. Nasi uczniowie stali się częścią sześciomilionowej społeczności zmagającej się z tymi trudnymi zadaniami.

25 marca 2019r. odbył się ogólnopolski Konkurs Fizyczny "Lwiątko 2019", do którego zgłosiło się 22 uczniów Gimnazjum Dwujęzycznego i Liceum Ogólnokształcącego. Wyjątkowość zmagań z trudnymi (niestety) pytaniami polega między innymi na tym, że nie wystarczy tylko wiedza wyniesiona z lekcji, trzeba orientować się w przedmiocie, a nawet na bieżąco czytać literaturę popularno-naukową i np. wiedzieć za co zostały przyznane nagrody nobla z fizyki w ostatnich latach.
Była to już kolejna edycja konkursu, który wcześniej opisywany był jako "międzynarodowy, polsko-ukraiński". Narodził się we Lwowie w roku 2001 i to od tego miasta pochodzi jego nazwa. Z wypowiedzi nauczycieli uczących fizyki w szkołach Zespołu wynika, że organizującego zmagania pana Karola Łąka radowała ilość zgłoszeń, zaś odwiedzającego w tym czasie szkołę Aleksandra Pecynę cieszyła możliwość spotkania i rozmawiania z interesującymi się fizyką uczniami.
Za parę tygodni poznamy wyniki, już teraz liczymy, że będą to rezultaty satysfakcjonujące uczestników.

lew kangur