Nasi biją Niemców w Poznaniu.

Nasi biją Niemców w Poznaniu.
Setna rocznica powstania wielkopolskiego.

Rok 2018 to nie tylko 100-lecie odzyskania niepodległości. To także sto lat od udanego zrywu w Wielkopolsce, jednego z niewielu wygranych powstań w polskiej historii. W Złotoryi 27 grudnia uczciliśmy rocznicę powstania na cmentarzu komunalnym, ponieważ znajduje się tam mogiła powstańca pana Andrzeja Fiksy. Naszą szkołę reprezentowali Daria Dobosz z klasy 3a LO i nauczyciel historii Tomasz Szymaniak. Obecni byli również uczniowie z klasy 8a ze Szkoły Podstawowej nr 1. Historię powstania oraz naszego bohatera przybliżył wszystkim pan Alfred Michler. Obecny był również Burmistrz Miasta pan Robert Pawłowski. Była to niezapomniana lekcja historii. Pan Michler w bardzo ciekawy sposób ujął nas swoją opowieścią. Zachęcamy Was do odwiedzenia mogiły pana Andrzeja Fiksy na naszym cmentarzu, która znajduje się w sektorze E3 w 6 rzędzie pod numerem grobu 2.

nbn3