Krwiodawstwo

Akcja krwiodawstwa 2014

W czwartek 30 stycznia 2014 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w ramach akcji Honorowego Krwiodawstwa grupa ochotników oddała łącznie 13,6 litra krwi.

Akcja krwiodawstwa 2013

"Dziękujemy" - takimi słowami zakończyła swój pobyt w naszej szkole ekipa medyczna RCKiK z Legnicy, która jak zwykle na wiosnę dotarła na zaproszenie licealistów gotowych honorowo oddać krew, 29 osób mogło dar 450 ml krwi przekazać potrzebującym.

2012 03 06 Prelekcja o krwiodawstwie

Dnia 28 marca 2012 odbyło się spotkanie, w którym zostały przybliżone procedury związane z krwiodawstwem. Dowiedzieliśmy się o tym ile człowiek może oddać krwi, jaki jest odsetek ludzi którzy oddają krew i że na jedną osobę która potrzebuje krwi przypada pięciu dawców.

„Szczęśliwa siódemka” – kolejna akcja krwiodawstwa w Liceum w Złotoryi.

W tegorocznej siódmej akcji krwiodawstwa weźmie udział grupa 53 osób, w tym 6 dorosłych. Każdą akcję poprzedza w szkole prelekcja przedstawiciela CKiK (Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa) z Legnicy informująca o zasadach oddawania krwi oraz happeningi i konkursy.

Danina krwi - po raz kolejny.

Ten, kto nie był uczniem Liceum Ogólnokształcącego w pierwszy czwartek marca 2009, wchodząc do szkoły zapewne przeżyłby niemały szok. Pełno ludzi, rozstawione stoliki na korytarzu, rozlegające się po kątach śmiechy, a w tym wszystkim - krzątające się pielęgniarki w białych fartuchach. To kolejna, bo już piąta, akcja krwiodawstwa z udziałem licealistów i jak się później okazało, nie tylko. Możliwa ona była dzięki grupie wykwalifikowanych osób, które specjalnie przyjechały z Terenowego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Legnicy. Nowoczesny bus, specjalnie przeznaczony do tego typu zadań, znakomita organizacja personelu medycznego, a do tego zachęcający uśmiech, oto co można by powiedzieć w skrócie o przyjezdnych.