Biblioteka

Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W tym roku szkolnym w naszej bibliotece zorganizowano w ramach corocznych  obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych imprezę pod nazwą „Przysłowie prawdę ci powie!”. Wybór  tej tematyki miał związek z osobą znanego leksykografa Władysława Kopalińskiego, którego 10. rocznica śmierci przypadała w październiku. Ściany wokół naszej biblioteki zostały przyozdobione  kolorowymi  planszami z polskimi  przysłowiami, a w bibliotece przygotowano szereg  minikonkursów związanych z przysłowiami oraz wystawę wydawnictw słownikowych i encyklopedycznych  (p.w. autorstwa W. Kopalińskiego).

Przez cały październik w bibliotece trwał kiermasz taniej książki (używanej), z którego dochód przeznaczono na zakup powieści dla młodzieży „Gwiazd naszych wina” oraz kiermasz atrakcyjnych nowych książek z Księgarni Taniej Książki Tuliszków.

Weź udział w zabawie

19- 20 grudnia (poniedziałek, wtorek - w czasie przerw) zapraszamy do biblioteki!
Z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia wszystkich Czytelników zapraszamy do zabawy pod hasłem ,,Święta tuż tuż".
Na uczestników czekają zadania w postaci puzzli. Każde poprawnie wykonane zadanie będzie nagrodzone zdrowym łakociem.

MMBS w szkolnej bibliotece

W naszej bibliotece cały październik trwały obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
W zorganizowanych z tej okazji imprezach wzięło udział ponad 113 czytelników (uczniów i nauczycieli), którzy mogli kupić tanią książkę na kiermaszu, obejrzeć wystawę zbiorów biblioteki związanych z życiem i działalnością Andrzeja Wajdy, a także wziąć udział w licznych konkursach.

Mistrz Pięknego Czytania

W dniu 6 kwietnia 2016 r. (od godz. 16.00), odbyła się w bibliotece II edycja konkursu  Mistrz Pięknego Czytania zorganizowanego z okazji Roku Henryka Sienkiewicza, dlatego każdy z uczestników konkursu prezentował dwa fragmenty utworów tego pisarza. Najpiękniej swoje teksty interpretowali:  Bernadeta Bartczak  3Ga - I miejsce, Dawid Tarnowski  1Gc - II miejsce i Paulina Polańska 3Ga - III miejsce. Wyróżnieni zostali: Maria Podolecka 3a i Michał  Eck 1Gc.
Wszystkim uczestnikom konkursu pięknie dziękujemy, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
W szkolnej Galerii kilka fotografii ilustrujących to wydarzenie.

Konkursy sienkiewiczowskie

W środę 6 kwietnia (w czasie przerw oraz po lekcjach) zorganizowano w bibliotece szereg minikonkursów (krzyżówki, zagadki i aplikacje on-line) związanych z twórczością Henryka Sienkiewicza, których celem była popularyzacja jego dzieł oraz promocja konkursu Mistrz Pięknego Czytania.

Zwycięzcą minikonkursu on-line został Oskar Janiak z klasy 2Gb, który w najkrótszym czasie rozwiązał poprawnie wszystkie 3 zadania i w związku z tym otrzymał w nagrodę e-book  z kolekcją utworów Henryka Sienkiewicza. Nagrodę książkową za rozwiązanie krzyżówki z hasłem wylosowała  Sara Fedorowicz z klasy 3Gb.  Gratulujemy!

Podkategorie